Úvod
Aktuality
Pozvánka

Pozvánka

  Petr Maglia   10. července 2015   Ukázat komentáře

Pozvánka na 19. seminář Stolní filosofické společnosti Horní Blatná, který se koná na hřebeni Krušných hor o víkendu 21. – 23. srpna 2015, se srazem účastníků v pátek odpoledne v hostinci U Maglii, Majakovského 50 v Horní Blatné

Vážení přátelé a příznivci stolní filosofie,

do roku 1997 již po devatenácté jako organizační garant semináře zvu všechny zájemce o diskusi u stolu (při pivě či jiné příjemné konsumaci) na filosofická témata. Tentokrát je odborným garantem semináře dlouholetý aktivní seminarista Marek Tomeček, absolvent FF UK, tedy takřka profesionál mezi námi stolně-filosofickými samouky. Marek pro letošní seminář určil téma „Vykořisťovat“. Úvodní slovo a základní texty k tématu jsou na našem webu: www.blatna-cz.com 

Uvedený web SFS-HB již loni krásně aktualizoval David Maglia a je na něm opět otevřen prostor k dalším příspěvkům k tématu a k připomínkám k tamním textům, abychom se na seminář do Horní Blatné sjížděli s možností být řádně připraveni nebo mimořádně překvapeni. Sám jsem byl tématem zaskočen, přestože Marek uvádí, že se jedná o téma navazující na moje dřívější téma z roku 2011 o vyrovnání se s minulostí (tehdy jsem mimo jiné anticipoval vznik Ústavu pro studium totalitní minulosti). Mým pokusem o vyrovnání se s letošním tématem je příspěvek „Ztráta nevinnosti a Komunistický manifest“, který už díky Davidovi také najdete na webu. Po úvodním vyrovnání čtu základní texty a překvapeně konstatuji, že filosofie Karla Marxe je zřejmě pro mladší myslitele ještě hodná odsouzení. Marx má údajně zásluhy též o pokrok v sociologii a zřejmě je vhodné vědět, jaké jiné úspěchy se mu připisují, abychom byli připraveni k odporu vůči staronovým pokrokářům, pro které jsou vždy dobré ideje (Marxe, Lenina, Stalina, Hitlera a dalších) jen nesprávně aplikovány na společnost.

Program 19. semináře SFS-HB

Odborný program pod vedením Marka Tomečka propukne v sobotu 22. srpna asi v devět hodin v osvědčeném pohostinném prostředí salonku restaurace U Vrány hotelu Bohemia v Horní Blatné na náměstí v barokním stínu kostela Sv. Vavřince, na mně je jen upřesnění organizační.

Pátek

Zvu všechny zájemce o stolní filosofii a jejich kamarády k setkání již v pátek odpoledne v domě a v přilehlých zahradách na adrese Majakovského 50, to je první dům za železničním viaduktem v Horní Blatné na silnici ve směru k hraničním obcím Potůčky / Johanngeorgenstadt. Budeme se na horském vzduchu občerstvovat, bilancovat dosavadní stolně filosofické úsilí a domlouvat program pro následující dny. Nabízím ubytování s omezeným komfortem v domě, pro zatvrzelé trampy také ve stodole či ve stanech v přilehlých zahradách, vlastní spacák je vhodný, není však podmínkou. Náročnější zájemce o ubytování odkazuji na on-line možnosti (prosím neodkládat) objednání noclehů v místních hotelech a penzionech mých kamarádů.

Sobota

Pozvolné procítání, čajování – kafování, nabírání sil k vlastní stolněfilosofické práci přes den, večer tradiční ples Stolní filosofické společnosti Horní Blatná.

Neděle

Pozvolné procítání, čajování – kafování, nabírání sil k návratu do běžného životního provozu, případně k závěrům ze včerejška a k plánům do budoucna.

Těším se na příspěvky a na přihlášky k účasti do 7.8.2015            Srdečně Petr Maglia, organizační garant, 602381286 


blog comments powered by Disqus